Basında Ruhi Su

HINCAL ULUÇ - YILLAR SONRA RUHİ SU’YU HATIRLAMAK

“Hep doğru gördü, doğru söyledi bu telli Kur’an. Onlar yalnız bize bu dünyayı sevdirmekle kalmadılar, daha mutlu ve daha adil bir dünyanın geleceğini de söylediler. Belki o dünyayı görmediler ama, görmüşçesine söylediler.”

DOSTLAR KOROSU’NDAN 40. YIL KONSERİ

Temelleri 1975 yılında Ruhi Su tarafından atılan Dostlar Korosu, 2015’te 40. yılını kutluyor.

RUHİ SU ANISINA 100 AĞAÇ DİKİLDİ

Halk şarkılarının unutulmaz dev sesi Ruhi Su’nun 100. doğum yılı anısına 100 ağaç dikildi. Proje, sanatçının doğumunun 100. yılı dolayısıyla çeşitli etkinlikler gerçekleştiren Ruhi Su Kültür ve Sanat Derneği tarafından Beykoz Çavuşbaşı’nda hayata geçirdi.

GRUP YORUM'DAN 30. YILINDA DÜNDEN YARINA USTALARIMIZ-RUHİ SU ALBÜMÜ

Kuruluşunun 30. yılında ustalar ve aozanların şarkılarından oluşan “Dünden Yarına Ustalarımız” allbümleri hazırlayan Grup Yorum’un, bu serideki ilk albümü “Dünden Yarına Ustalarımız-Ruhi Su” albümü dinleyiciyle buluştu.

BASBARİTON RUHİ SU TÜRKÜLER SÖYLÜYOR

Ruhi Su’nun izinden giden Dostlar Müzik Topluluğu, 9 Mayıs Cumartesi 20.00’de Şişli Belediyesi Kent Kültür Merkezi’nde gerçekleştirilen etkinlikte zeybek türküleri söyledi.

RUHİ SU 100’E MÜZİKLİ KAPANIŞ

Sanat ve edebiyat dünyasından pek çok ismin destek verdiği Ruhi Su 100 Etkinlikleri, 30 Aralık Pazar günü, Türkan Saylan Kültür Merkezi’nde verilecek konserle son bulacak.