Yükleniyor Etkinlikler

« Tüm Etkinlikler

  • Bu etkinlik geçti.

Ruhi Su Anma Gecesi

20 Eylül 2017 @ 20:00 21:30

Ölümünün 32. yıldönümünde Ruhi Su’yu anıyoruz

20 Eylül 1985 tarihinde hayata veda eden usta sanatçı Ruhi Su, ölümünün 32. yıldönümü olan 20 Eylül 2017’de bir dizi etkinlikle anılıyor. Saat 12.00’de yapılacak mezar başı anmasının ardından aynı günün akşamı Ruhi Su Dostlar Korosu müzikseverlere özel bir konser programı sunacak.

Ruhi Su’nun öğrencisi ve aynı zamanda 1975 yılında Ruhi Su tarafından kurulan Dostlar Korosu’nun ilk koristlerinden Emin İgüs de konsere türküleriyle katılarak anma gecesine destek verecek. Şişli Belediyesi’nin katkılarıyla Cemil Candaş Kent Kültür Merkezi’nde düzenlenecek olan konserin yoğun ilgi görmesi bekleniyor.

32 yıl önce kaybettiğimiz büyük usta Ruhi Su, her yıl olduğu gibi bu yıl da 20 Eylül tarihinde türkülerle anılacak. Sanatçının dostları, yakınları ve temellerini 1975 yılında kendisinin attığı Ruhi Su Dostlar Korosu önce Zincirlikuyu Mezarlığı’nda sanatçıyı anacak. Aynı günün akşamı ise Ruhi Su Dostlar Korosu, aynı zamanda Ruhi Su’nun öğrencisi olan ve 1975 yılında kurulan Dostlar Korosu’nun ilk koristlerinden Emin İgüs ile aynı sahneyi paylaşacak.

Şişli, Cemil Candaş Kent Kültür Merkezi’nde, saat 20.00’de başlayacak olan etkinliğin sunumunu Arzu Karadağ gerçekleştirecek. Etkinliğin açılış konuşmasını Ruhi Su Kültür ve Sanat Derneği Başkanı Ilgın Su ve Şişli Belediye Başkanı Hayri İnönü yapacaklar. Ruhi Su’nun Avustralya’da verdiği konserin belgeseliyle devam edecek olan gece konser programı ile sona erecek.

Eski şeflerle buluşma

Ruhi Su anma etkinliği kapsamında düzenlenecek olan konserin ilk bölümünde Ruhi Su Dostlar Korosu kendi repertuvarından oluşan türküleri şef Mutlu Ödemiş yönetiminde koral olarak seslendirecek. Koro aynı zamanda kendisine önceki yıllarda şeflik yapmış Hüseyin Tutkun ve Refik Köksal yönetiminde de birer türkü seslendirecek.

Anma gecesi son olarak Emin İgüs’ün solo konseri ile devam edecek.

Konsere giriş ücretsizdir.

Ruhi Su Kültür ve Sanat Derneği

Organizatör sitesini görüntüle

Şişli Kent Kültür Merkezi

Halaskargazi Cd. No:168 Şişli / İstanbul
İstanbul, Türkiye
+ Google Haritalar