Haluk Polat / Ruhi Su Dostlar Korosu Şefi

Haluk Polat, 1970 yılında Antalya’da doğdu. Galatasaray Lisesi eğitimi sırasında İstanbul Üniversitesi Devlet Konservatuarı Yarı Zamanlı Klasik Gitar Bölümü’ne devam etti. 1989-1996 yılları arasında Boğaziçi Üniversitesi Eğitim Fakültesi Psikolojik Danışmanlık ve Rehberlik Bölümü’nde eğitim gördü. Üniversite yıllarında Boğaziçi Üniversitesi Müzik Kulübü Yönetim Kurulu Üyesi olarak 3 sene görev aldı. Aynı dönemde Müzik Kulübü Rock Korosunu kurdu ve ilk şefliğini yaptı.

1996-1997 yılları arasında Boğaziçi Üniversitesi Eğitim Fakültesi Eğitim Bilimleri Bölümü’nde araştırma görevlisi olarak çalıştı. 1997-2004 yolları arasında Bilgi Üniversitesi Müzik Bölümü’nde ders verdi ve yöneticilik yaptı. Haluk Polat 2002 yılında ortaklarıyla kurduğu We Play markasını, 2007 yılında müzik yapım firması haline getirdi ve Öykü Berk, Can Bonomo, Ferdi Özbeğen’nin de içinde bulunduğu bir çok sanatçıyla 100’den fazla farklı yapıma imza attı. Çekül-Eti Kültür Elçileri programı dahilinde 2009-2012 yılları arasında çeşitli illerde çocuklarla müzik ve ritim çalışmaları gerçekleştirdi.

2009 yılından bu yana We Play firmasında yönetici olarak çalışan Haluk Polat We Play bünyesinde yeni yapımların yanı sıra vokal ve müzik atölyelerini de yürütüyor. Aynı zamanda TRT Çocuk Televizyonu ile müzik danışmanlığı ve yapımcılık alanlarında da çalışan Haluk Polat 2011-2017 yılları arasında Sound & Audio Engineering Institute (SAE) ‘da Müzik Teorisi, Müzik İşletmesi ve Mesleğe Giriş dersleri verdi.

2015 yılında Candan Erçetin’le cep sahneyi kurdu. Bir çok vokal topluluğu ve koro çalışması yaptı. Yurt içi ve yurtdışı koro yarışmalarında yer aldı.

Bugün çalışmalarını Ruhi Su Dostlar Korosu Şefi olarak ve kendi vokal toplulukları ile sürdürmekte.