Mutlu Ödemiş / Ruhi Su Dostlar Korosu Eski Şefi

Müzik hayatına 1980 yılında “Ankara Devlet Konservatuvarı” nda keman ile başladı. Daha sonra 1987 yılında “İstanbul Üniversitesi Devlet Konservatuvarı” na yatay geçiş ile öğrenimine devam etti. 1998 yılında 2. bölümü olan “Opera-Şan” dan yüksek lisans alarak öğrenimini bitirdi.

Cermal Reşit Rey Korosu’nda çeşitli oyun ve konserlerde görevler aldı.

Çeşitli grup ve sanatçılarla konserler ve dinletiler yaptı. 1988 yılından itibaren “Fikret Kızılok” ile vefatına kadar birlikte çalıştı. Birçok radyo ve televizyon kuruluşlarına (Dizi ve Reklam) müzikler yaptı.

Film, dizi ve reklam müzikleri için yapılan eserlerin kayıtlarında keman ve vokal ile yer aldı. Ayrıca çeşitli albümlerde müzik direktörü ve aranjör olarak çalıştı, performanslarıyla katkıda bulundu. Halen bu alanda çalışmalarını sürdürmektedir. Nazım Hikmet Kültür Merkezi’nde “NAZIM KUMPANYA” adlı koronun şefliğini yaptı. Gökhan Kırdar ile birlikte bir çok konser, klip ve televizyon programlarında yer aldı.

Özel organizasyonlar, aranjörlük, müzik direktörlüğü, canlı performans olarak PLAY adlı grubuyla program ve konserler ile çalışmalarına devam etmektedir.