Ruhi Su Sen Gittin Gideli Kitabı Yayınlandı

Dostlarından anlamlı vefa kitabı: ‘Ruhi Su ‘Sen Gittin Gideli’  yayımlandı.
Ruhi Su’nun 30.ölüm yıldönümü nedeniyle dostlarının, arkadaşlarının, sevenlerinin ve dinleyenlerinin ‘Sen Gittin Gideli’ başlığı altından kaleme aldığı mektuplardan ve anılardan oluşan  “Ruhi Su ‘Sen Gittin Gideli'” kitabı Ruhi Su Kültür ve Sanat Derneği ile BRT Yayınları’nın işbirliğiyle yayımlandı.  Kitabı, daha önce ünlü şairimiz Nâzım Hikmet’in 50. ölüm yıldönümü nedeniyle aynı tarz bir yapıt hazırlayan Alâettin Bahçekapılı’nın ile  öğretmen, Ruhi Su Kültür ve Sanat Derneği Yönetim Kurulu  eski Üyesi Nabi Belekoğlu hazırladı.
BRT Yayınları’nın 30. kitabı olarak  raflarda yerini alan “Ruhi Su ‘Sen Gittin Gideli’” kitabı dostlarının, arkadaşlarının, sevenlerinin ve dinleyenlerinin geçen yıl yaşadığımız 30. ölüm yıldönümünde kendisine yazdığı  özel mektuplardan ve ilk kez kaleme alınan anılardan oluşuyor. Ruhi Su’nun hiçbir yerde yayımlanmamış fotoğraflarının da yer aldığı kitap, 296 sayfa, büyük boy,çift renk olarak basıldı.
“Ruhi Su ‘Sen Gittin Gideli’” kitabında Hıfzı Topuz, Bertan Onaran, Karabey Aydoğan, Emin İgüs, Cevat Çapan, Cengiz Bektaş, Öner Yağcı, Tektaş Ağaoğlu, Zeynep Oral, Şanar Yurdatapan, Sarper Özsan, Işıl Özgentürk, Şükran Soner, Deniz Türkali, Ahmet Özer, Turgay Fişekçi, Semih Poroy, Yaşar Miraç, Alâettin Bahçekapılı, Ayten Mutlu,  Gülsüm Cengiz, Müjdat Gezen, Behiç Ak,  İbrahim Balaban, Mehmet Aksoy, Filiz Ali, Ömer Asan ve İsmail Hakkı Demircioğlu’nun da aralarında bulunduğu 60 yazar, çizer, sanatçı, yönetici, sanatçı ve “ Ruhi Su sevdalısının” 30. ölüm yıldönümü nedeniyle kaleme aldığı mektupları ve anıları yer alıyor.
Ruhi Su ile yolları kesişen, dostluk kuran, çalıştırdığı koroda bulunan ya da yapıtlarını dinleyerek seven  Ali Ekrem Budak, Aşkın Baran, Ufuk Karakoç, Battal İlgezdi, Refik Köksal, Erkan Oğur, Dr. Ferda Ereren, Dr. Erdal Şalikoğlu, Varlık Özmenek, Memet Doruk, Günel Altıntaş, Su Apaydın Öge, Yücel Gürsel, Mehmet Atay, Selçuk Ülker, Dr. Ali Naki Selmanpakoğlu, Niyal Akmanalp, Bekir Gerçek, Mehmet Salih Akan, Haydar Gedikoğlu, Kâzım Turan Ural, Ali Özkal, Orhan Nedim Ayık, Muzaffer Özdemir, Mükremin Mungan, Hanefi Yeter, Ekin Duru, Sevim Günay, Sevgi Türker Terlemez, A. Levent Alpay ve Yaşar Özürküt de mektuplarıyla, anılarıyla kitaba değer katanlar arasında.  Kitap, Ruhi Su’nun kurucusu olduğu ve şimdilerde Ruhi Su Dostlar Korosu olarak çalışmalarını sürdüren koronun da 40. yıldönümüne denk gelmesi açısından ayrı bir özellik taşıyor.
Ruhi Su dostlarının özel arşivlerinden derlenen hiçbir yerde yayımlanmamış fotoğrafların da yer aldığı  “Ruhi Su ‘Sen Gittin Gideli’” kitabı BRT Yayınları tarafından  Ruhi Su Kültür ve Sanat Derneği’ne katkı ve destek amacıyla satışa sunuldu.
Ruhi Su dostlarının ve sevenlerinin  kitaba, dolayısıyla derneğe destek vereceği umuluyor.

Edinme Bulunağı:  BRT Yayınları,  Atatürk Mah. Sedef Cad. Ata 4-2 A Blok D: 52 Ataşehir-İstanbul
Telefon: 0216 455 09 70-71
e-posta:  brt@brt.com.tr
Posta kanalıyla gönderilmesi için kitabın bedeli olan 55 TL’yi (KDV, posta gideri dahil, faturalı)
Alâettin Bahçekapılı, Yapı Kredi Bankası Ataşehir Şubesi Hesap No: 89748214
gönderiniz.    10  adet ve daha fazla siparişlerde %10 indirim yapılacaktır.

BAŞVURULAR KAPALI

Ruhi Su Dostlar Korosu başvuruları bu dönem için maalesef kapanmıştır. İlginiz için teşekkür ederiz. Bir sorunuz ya da talebiniz varsa bilgi@ruhisu.org.tr adresine eposta gönderebilirsiniz.